Prohlídka Baby-friendly Pet-friendly (pobyt psa/kočky podléhá poplatku) Bike-friendly Free wifi Dotazník spokojenosti Přihlásit k newsletteru Lípa Resort - Facebook Sdílet na Twitteru Sdílet na Google Plus
Online rezervace
Přepínač jazyků Čeština
English Deutsch Polski русский

Masáže

Masáž obličeje a krku

Na obličeji máme ohromné množství nervových receptorů. Masáž obličeje tedy ovlivňuje nejen nervový systém, ale i celé tělo.

Na rozdíl od jiných částí těla jsou svaly v obličeji připojené do kůže. Náš obličej odráží nálady a emoce. Stres a napětí může mít na náš vzhled ničivý dopad, svaly se napínají, což způsobuje tvrdý výraz. Masáž toto napětí uvolňuje a výraz ve tváři se změkčí.

 

Amma masáž

Vychází z tradiční japonské akupresury. Masíruje se přes lehký oděv na přenosné masážní židli - klekačce. Masér prostřednictvím stimulace řady bodů podle meridiánů na zádech, šíji, pažích, rukou a na hlavě postupně uvolňuje a zároveň nabíjí klienta novou energií.

Dostaví se výraznější uvolnění blokád v oblasti páteře a krčních partií. V těle je rozprouděna nová životní energie, jsou navozeny harmonické pocity a příjemná relaxace.

Kontraindikace (kdy se nedoporučuje)

  • vysoký krevní tlak
  • u lidí, kteří ze zdravotních důvodů nemohou klečet
  • akutní horečnatá onemocnění
  • těhotenství

 

Breussova masáž páteře

Postup Breussovy metody spočívá v intenzivním vtírání třezalkového oleje po celé délce páteře.

Působením oleje meziobratlové ploténky "nabobtnávají" a obratle se pak lépe vyrovnávají do správné polohy.

Následně dochází k okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře.

Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se rozšiřuje. Masáž je velmi jemná a mimo jiné vede k odbourávání hluboko uložených psychických problémů.

Nejsou známy žádné kontraindikace.

Masáž odstraňuje zrohovatělou kůži, nečistoty a uvolňuje potní a mazové žlázy, pleť prokrvuje a zpevňuje. Zmírňuje projevy stárnutí a zvyšuje odolnost proti chladu a infekci.

 

Anticelulitidová masáž + ozonový zábal

Jedná se o hloubkové promasírování problémových partií stehen a hýždí za pomoci speciálního masážního přípravku, který obsahuje aktivní ozón. Ten působí stimulačně na všechny buňky v lidském těle. Masáží se ovlivňuje nejen svalstvo, ale i hluboký krevní a lymfatický systém. Masážní hmaty mají vliv na lepší vstřebávání tuků a detoxikaci.

Po masáži se následuje ozonový zábal v délce patnácti až třiceti minut.

Ideální jsou tři terapie po jedné hodině.

Tuto masáž lze využít jednorázově, pokud máte po namáhavém dni těžké nebo oteklé nohy. Skvěle jim uleví od bolesti a odlehčí je.

Kontraindikace (kdy se nedoporučuje)

  • infekční onemocnění
  • zánět
  • křečové žíly a cévní onemocnění

 

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je starodávná, mytická čínská masáž, první záznamy o ní pocházejí z Číny, 2000 let před n. letopočtem.

Oproti klasické, regenerační či relaxační masáži jsme u klientů zaznamenali velice rychlé psychické uvolnění a navození relaxačního stavu. Kameny se nahřívají ve vodní lázni na teplotu 40–50 °C, poté se teplé přikládají na tělo. Současně probíhá masáž jednotlivých částí těla horkým olejem a dvěma většími kameny, které se drží v dlani.

 

Aromaterapie s relaxační masáží

Terapeutické ošetření, které podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organismu a harmonizuje tělesné a duševní pochody. Využívá vlastností přírodních éterických olejů (silic) a působí jak preventivně, tak při akutních stavech. Jsou známé dva způsoby, jak éterické oleje (silice) ovlivňují lidský organismus: inhalace a masáže.

Počátky využívání aromatických rostlin se datují před více než 4000 lety. Ve starověkém Egyptě z nich jednoduchým způsobem (nejdříve lisováním, později již primitivní destilací) získávali vonné látky, které používali jako parfém, nebo je přidávali do vonných mastí. Masti používali nejprve faraoni a velekněží, později se rozšířily i mezi prostý lid ve formě kosmetiky, masážních olejů a léků. Éterické oleje našly své uplatnění i při léčení mentálních a fyzických poruch zdraví.

 

MASÁŽ SHIATSU

Na masáž se dostavte v pohodlném oblečení, nesvlékáte se jako u klasické masáže.

Nejlépe nějaké legíny, tepláky a triko s dlouhým rukávem - pokryté celé tělo.

Co je shiatsu masáž?

Shiatsu je prastará japonská léčebná metoda, vycházející z tradiční čínské medicíny. Řadí se mezi masážní techniky, ale rámec masáže značně přesahuje. Shiatsu znamená v překladu tlak prsty. Pomocí tlaku palců, prstů a dlaní, ale též kolen, loktů nebo chodidel na příslušné body na těle je znovu obnovována energetická rovnováha těla. Cílem shiatsu je podporovat proces sebeuzdravování a osobního růstu skrze vyrovnávání energie Ki/Čchi v těle. Tělesně-duševní pohoda člověka jako jednota těla, mysli a duše závisí na harmonickém toku této energie. Shiatsu masáž zvyšuje sebevědomění, citlivost a uvolňuje napětí. Podporuje a vyživuje životní sílu.

Účinky masáže jsou hluboce relaxační a zároveň posilující a osvěžující. Může také pomoci lidem procházejícím krizí, těžkým obdobím nebo procesem změny. Lidé věnující se shiatsu se brání zjednodušenému výkladu, že jsou schopni léčit.

Co lze léčit

Masáže shiatsu jsou vynikající prevencí nejrůznějších civilizačních onemocnění, urychlují rekonvalescenci po nemoci či operaci, zmírňují vedlejší účinky některých lékařských procedur (chemoterapie, ozařování) nebo mohou pomoci v těhotenství (stabilizují následky hormonálních výkyvů, jsou prevencí bolestí v zádech, křečových žil a hlavně napomáhají těsnějšímu kontaktu matky a plodu). Masáže pomáhají při celkové únavě a stresu, alergiích, dýchacích potížích. Odstraňují a zmírňují bolesti různé ho typu – zad, šíje. Jsou doporučovány pro regeneraci sportovců a k celkovému posílení krevního oběhu. Mohou zmírnit střevní a žaludeční potíže.

Shiatsu může fungovat velmi dobře tam, kde jiné prostředky léčby nezabírají nebo zabírají jen velmi pomalu, tam, kde příčina potíží je nejasná nebo klasickými prostředky nezjistitelná. Je účinná u psychosomatických onemocnění, kde se neví, "od čeho to vlastně je", tedy zda se jedná o potíž orgánového, pohybového, nervového nebo psychického původu, u tzv. záhadných potíží, a podpůrně při léčbě prakticky všech psychických onemocnění.