Prohlídka Baby-friendly Bike-friendly Free wifi Dotazník spokojenosti Přihlásit k newsletteru Lípa Resort - Facebook Sdílet na Twitteru Sdílet na Google Plus
Online rezervace
Přepínač jazyků Čeština
English Deutsch Polski русский

Krásná Lípa a okolí

Malé městečko leží na hranici Chráněných krajinných oblastí Labské pískovce a Lužické hory. První zmínky o sídlišti pocházejí ze 14. století. Krásná Lípa patřila až do roku 1614 k tolštejnskému panství, pak byla připojena ke kamenickému panství. Obyvatelé se převážně živili plátenictvím, roku 1731 zde byla založena první manufaktura na přízi. Postupně vznikaly další řemeslnické dílny a městečko se stalo významným střediskem textilní výroby a obchodu. K rozvoji města přispělo také vybudování železnice v roce 1869. Na konci 2. světové války bylo hodně domů zbořeno, mezi nimi i některé zajímavé stavby, přesto si město zachovalo památkový význam.Ve městě naleznete mnoho barokních a klasicistních domů se zdobenými portály i budovy z novorenesance. Bohaté je zastoupení roubených a dřevem obložených domů s podstávkami. Jeden takový z roku 1729 naleznete přímo na náměstí. Řada z místních domů je památkově chráněna.V roce 1882 byl v Krásné Lípě založen první Horský spolek na našem území, který se významně zasloužil o rozvoj turistiky a výstavbu turistických cest. Dominantou je nad náměstím stojící barokní kostel sv. Máří Magdaleny, postavený v polovině 18. století. Vedle kostela se rozkládá barokní fara s mansardovou střechou. 
 
Odpočinout si od každodenního shonu a načerpat nové síly můžete v rozsáhlém parku, který se rozprostírá jihozápadně od náměstí. Naleznete zde mnoho vzácných dřevin, rybník s ostrůvkem, drobný potůček, mauzoleum a sochu lva s pamětními deskami obětem války s Pruskem. 
 
Krásná Lípa je domovem firmy, která vyráběla motocykly Čechie - Böhmerland. Na náměstí lze shlédnout pamětní desku k poctě konstruktéra této značky Albina Huga Liebische. Pravidelně od roku 1999 se v Krásné Lípě konají mezinárodní srazy majitelů těchto motocyklů, na kterých můžete obdivovat skvostné kousky této značky. 
 
Krásná Lípa je také sídlem správy Národního parku České Švýcarsko. K dispozici je Vám informační centrum v Domě Českého Švýcarskav na Křinickém náměstí. 
 
Za sportovním vyžitím zajděte do nově zrekonstruovaného sportovního areálu České Švýcarsko. Naleznete zde tenisové kurty s umělým a antukovým povrchem, cvičnou tenisovou stěnu, hřiště na plážový volejbal, minigolf, hřiště pro míčové hry, dětské hřiště s prolézačkami. Na náměstí také začíná mnoho turistických a cyklistických tras, které Vás provedou nedotčenou přírodou Národního parku. Cestou se můžete vykoupat v přírodní nádrži v Kyjově, projít se romantickým Kyjovským údolím či probádat bývalé skalní hrádky tyčící se na vrcholcích skal.