Prohlídka Baby-friendly Bike-friendly Free wifi Dotazník spokojenosti Přihlásit k newsletteru Lípa Resort - Facebook Sdílet na Twitteru Sdílet na Google Plus
Online rezervace
Přepínač jazyků Čeština
English Deutsch Polski русский

Masáže

Masáž obličeje a krku

Na obličeji máme ohromné množství nervových receptorů. Masáž obličeje tedy ovlivňuje nejen nervový systém, ale i celé tělo.

Na rozdíl od jiných částí těla jsou svaly v obličeji připojené do kůže. Náš obličej odráží nálady a emoce. Stres a napětí může mít na náš vzhled ničivý dopad, svaly se napínají, což způsobuje tvrdý výraz. Masáž toto napětí uvolňuje a výraz ve tváři se změkčí.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je starodávná, mytická čínská masáž, první záznamy o ní pocházejí z Číny, 2000 let před n. letopočtem.

Oproti klasické, regenerační či relaxační masáži jsme u klientů zaznamenali velice rychlé psychické uvolnění a navození relaxačního stavu. Kameny se nahřívají ve vodní lázni na teplotu 40–50 °C, poté se teplé přikládají na tělo. Současně probíhá masáž jednotlivých částí těla horkým olejem a dvěma většími kameny, které se drží v dlani.

Aromaterapie s relaxační masáží

Terapeutické ošetření, které podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organismu a harmonizuje tělesné a duševní pochody. Využívá vlastností přírodních éterických olejů (silic) a působí jak preventivně, tak při akutních stavech. Jsou známé dva způsoby, jak éterické oleje (silice) ovlivňují lidský organismus: inhalace a masáže.

Počátky využívání aromatických rostlin se datují před více než 4000 lety. Ve starověkém Egyptě z nich jednoduchým způsobem (nejdříve lisováním, později již primitivní destilací) získávali vonné látky, které používali jako parfém, nebo je přidávali do vonných mastí. Masti používali nejprve faraoni a velekněží, později se rozšířily i mezi prostý lid ve formě kosmetiky, masážních olejů a léků. Éterické oleje našly své uplatnění i při léčení mentálních a fyzických poruch zdraví.