Prohlídka Baby-friendly Bike-friendly Free wifi Dotazník spokojenosti Přihlásit k newsletteru Lípa Resort - Facebook Sdílet na Twitteru Sdílet na Google Plus
Online rezervace
Přepínač jazyků Čeština
English Deutsch Polski русский

Masáže

Masáž obličeje a krku

Na obličeji máme ohromné množství nervových receptorů. Masáž obličeje tedy ovlivňuje nejen nervový systém, ale i celé tělo.

Na rozdíl od jiných částí těla jsou svaly v obličeji připojené do kůže. Náš obličej odráží nálady a emoce. Stres a napětí může mít na náš vzhled ničivý dopad, svaly se napínají, což způsobuje tvrdý výraz. Masáž toto napětí uvolňuje a výraz ve tváři se změkčí.

 

Amma masáž

Vychází z tradiční japonské akupresury. Masíruje se přes lehký oděv na přenosné masážní židli - klekačce. Masér prostřednictvím stimulace řady bodů podle meridiánů na zádech, šíji, pažích, rukou a na hlavě postupně uvolňuje a zároveň nabíjí klienta novou energií.

Dostaví se výraznější uvolnění blokád v oblasti páteře a krčních partií. V těle je rozprouděna nová životní energie, jsou navozeny harmonické pocity a příjemná relaxace.

Kontraindikace (kdy se nedoporučuje)

  • vysoký krevní tlak
  • u lidí, kteří ze zdravotních důvodů nemohou klečet
  • akutní horečnatá onemocnění
  • těhotenství

 

Breussova masáž páteře

Postup Breussovy metody spočívá v intenzivním vtírání třezalkového oleje po celé délce páteře.

Působením oleje meziobratlové ploténky "nabobtnávají" a obratle se pak lépe vyrovnávají do správné polohy.

Následně dochází k okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře.

Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se rozšiřuje. Masáž je velmi jemná a mimo jiné vede k odbourávání hluboko uložených psychických problémů.

Nejsou známy žádné kontraindikace.

Masáž odstraňuje zrohovatělou kůži, nečistoty a uvolňuje potní a mazové žlázy, pleť prokrvuje a zpevňuje. Zmírňuje projevy stárnutí a zvyšuje odolnost proti chladu a infekci.

 

Anticelulitidová masáž + ozonový zábal

Jedná se o hloubkové promasírování problémových partií stehen a hýždí za pomoci speciálního masážního přípravku, který obsahuje aktivní ozón. Ten působí stimulačně na všechny buňky v lidském těle. Masáží se ovlivňuje nejen svalstvo, ale i hluboký krevní a lymfatický systém. Masážní hmaty mají vliv na lepší vstřebávání tuků a detoxikaci.

Po masáži se následuje ozonový zábal v délce patnácti až třiceti minut.

Ideální jsou tři terapie po jedné hodině.

Tuto masáž lze využít jednorázově, pokud máte po namáhavém dni těžké nebo oteklé nohy. Skvěle jim uleví od bolesti a odlehčí je.

Kontraindikace (kdy se nedoporučuje)

  • infekční onemocnění
  • zánět
  • křečové žíly a cévní onemocnění

 

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je starodávná, mytická čínská masáž, první záznamy o ní pocházejí z Číny, 2000 let před n. letopočtem.

Oproti klasické, regenerační či relaxační masáži jsme u klientů zaznamenali velice rychlé psychické uvolnění a navození relaxačního stavu. Kameny se nahřívají ve vodní lázni na teplotu 40–50 °C, poté se teplé přikládají na tělo. Současně probíhá masáž jednotlivých částí těla horkým olejem a dvěma většími kameny, které se drží v dlani.

 

Aromaterapie s relaxační masáží

Terapeutické ošetření, které podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organismu a harmonizuje tělesné a duševní pochody. Využívá vlastností přírodních éterických olejů (silic) a působí jak preventivně, tak při akutních stavech. Jsou známé dva způsoby, jak éterické oleje (silice) ovlivňují lidský organismus: inhalace a masáže.

Počátky využívání aromatických rostlin se datují před více než 4000 lety. Ve starověkém Egyptě z nich jednoduchým způsobem (nejdříve lisováním, později již primitivní destilací) získávali vonné látky, které používali jako parfém, nebo je přidávali do vonných mastí. Masti používali nejprve faraoni a velekněží, později se rozšířily i mezi prostý lid ve formě kosmetiky, masážních olejů a léků. Éterické oleje našly své uplatnění i při léčení mentálních a fyzických poruch zdraví.

 

Holistická masáž

Neboli celostní masáž, je kombinací více masážních technik dohromady – tlaková masáž, hawaiská masáž, indická harmonizační masáž atd., aby došlo k maximálnímu uvolnění těla, mysli a energetických center. Cílem je nastolit v těle opět rovnováhu, aby naše životní energie mohla volně proudit a uvolnily se emoční bloky v těle. Hlavní prvek je ten, že je masáž klidnější, meditativnější s důrazem na vědomí dotek a dech.

 

Masáž 5 elementů

Masáž je zaměřená na střídání různých typů doteku podle 5 elementů. Stejně jako jsou v přírodě zastoupeny všechny elementy, tak tomu je i v našem těle. Doteky jsou kombinovány tak, aby se mysl zklidnila, tělo se rozpustilo a zažehl se v nás oheň s novou životní energií. Pohybujeme se na škále od nejjemnějších vzdušných typů doteku až po velmi pevné, uzemňující.