Prohlídka Baby-friendly Pet-friendly (pobyt psa/kočky podléhá poplatku) Bike-friendly Free wifi Dotazník spokojenosti Přihlásit k newsletteru Lípa Resort - Facebook Sdílet na Twitteru Sdílet na Google Plus
Online rezervace
Přepínač jazyků Čeština
English Deutsch Polski русский

Masáže

MASÁŽ SHIATSU 

Na masáž se dostavte v pohodlném oblečení, nesvlékáte se jako u klasické masáže.

Nejlépe nějaké legíny, tepláky a triko s dlouhým rukávem - pokryté celé tělo.

Co je shiatsu masáž?

Shiatsu je prastará japonská léčebná metoda, vycházející z tradiční čínské medicíny. Řadí se mezi masážní techniky, ale rámec masáže značně přesahuje. Shiatsu znamená v překladu tlak prsty. Pomocí tlaku palců, prstů a dlaní, ale též kolen, loktů nebo chodidel na příslušné body na těle je znovu obnovována energetická rovnováha těla. Cílem shiatsu je podporovat proces sebeuzdravování a osobního růstu skrze vyrovnávání energie Ki/Čchi v těle. Tělesně-duševní pohoda člověka jako jednota těla, mysli a duše závisí na harmonickém toku této energie. Shiatsu masáž zvyšuje sebevědomění, citlivost a uvolňuje napětí. Podporuje a vyživuje životní sílu.

Účinky masáže jsou hluboce relaxační a zároveň posilující a osvěžující. Může také pomoci lidem procházejícím krizí, těžkým obdobím nebo procesem změny. Lidé věnující se shiatsu se brání zjednodušenému výkladu, že jsou schopni léčit. 

Co lze léčit 

Masáže shiatsu jsou vynikající prevencí nejrůznějších civilizačních onemocnění, urychlují rekonvalescenci po nemoci či operaci, zmírňují vedlejší účinky některých lékařských procedur (chemoterapie, ozařování) nebo mohou pomoci v těhotenství (stabilizují následky hormonálních výkyvů, jsou prevencí bolestí v zádech, křečových žil a hlavně napomáhají těsnějšímu kontaktu matky a plodu). Masáže pomáhají při celkové únavě a stresu, alergiích, dýchacích potížích. Odstraňují a zmírňují bolesti různé ho typu – zad, šíje. Jsou doporučovány pro regeneraci sportovců a k celkovému posílení krevního oběhu. Mohou zmírnit střevní a žaludeční potíže. 

Shiatsu může fungovat velmi dobře tam, kde jiné prostředky léčby nezabírají nebo zabírají jen velmi pomalu, tam, kde příčina potíží je nejasná nebo klasickými prostředky nezjistitelná. Je účinná u psychosomatických onemocnění, kde se neví, "od čeho to vlastně je", tedy zda se jedná o potíž orgánového, pohybového, nervového nebo psychického původu, u tzv. záhadných potíží, a podpůrně při léčbě prakticky všech psychických onemocnění.

 

Medová detoxikační masáž

Jedná se o osvědčenou detoxikační metodu. Medová masáž využívá výborných účinků medu (především detoxikačních a reflexních) a kompresních masérských hmatů.
Dochází tak k odstraňování starých usazenin a jedů až z hloubky tělesných tkání. Navíc přes reflexní zóny lze medovou masáží příznivě ovlivňovat i jiné orgány. Med je odpradávna zařazován jako podpůrný léčebný prostředek. Vlastnosti a léčivé účinky včelího medu znali a využívali staří číňané, arabové, egypťané, řekové, římané i jiné národy.

 

Aromaterapie s relaxační masáží

Terapeutické ošetření, které podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organizmu a harmonizuje tělesné a duševní pochody. Využívá vlastností přírodních éterických olejů (silic) a působí jak preventivně, tak při akutních stavech. Jsou známy dva způsoby, jak éterické oleje (silice) ovlivňují lidský organizmus: inhalace a masáže.
Počátky využívání aromatických rostlin se datují před více než 4000 lety. Ve starověkém egyptě z nich jednoduchým způsobem (nejdříve lisováním, později již primitivní destilací) získávali vonné látky, které používali jako parfém, nebo je přidávali do vonných mastí. Masti používali nejprve faraóni a velekněží, později se rozšířily i mezi prostý lid ve formě kosmetiky, masážních olejů a léků. Éterické oleje našly své uplatnění i při léčení mentálních a fyzických poruch zdraví.

 

Baňková masáž

Baňková masáž je starověká čínská metoda. V západních zemích se používá hlavně k léčbě pohybového aparátu. Při baňkování přikládáme skleněné kulovité nádoby na pokožku těla. Pro zvýšení účinků přikládáme baňku buď na aktivní akupunturní bod a reflexní místa, kde ovlivňujeme správnou funkci jednotlivých orgánů a nebo na tzv. Trigger pointy (bolestivá místa).
Účinek:
Mechanický – tělo se prokrví, prokysličí, uvolní
Reflexní – obnovuje správnou funkci vnitřních orgánů, ovlivní lymfatický system – z těla se odplaví velké množství škodlivin

 

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je starodávná, mýtická čínská masáž, první záznamy o této masáži jsou z číny, 2000 let před n. Letopočtem.
Oproti klasické, regenerační či relaxační masáži jsme u klientů zaznamenali velice rychlé psychické uvolnění a navození relaxačního stavu. Kameny se nahřívají ve vodní lázni na teplotu 40 – 50 stupňů a poté se teplé přikládají na tělo. Současně probíhá masáž jednotlivých částí těla horkým olejem a dvěma většími kameny, které se drží v dlani

 

Masáž obličeje a krku

Na obličeji máme ohromné množství nervových receptorů. Masáž obličeje tedy ovlivňuje nejen nervový systém, ale i celé tělo.
Na rozdíl od jiných částí těla jsou svaly v obličeji připojené do kůže. Náš obličej odráží nálady a emoce. Stres a napětí může mít na náš vzhled ničivý dopad, svaly se napínají, což způsobuje tvrdý výraz. Masáž toto napětí uvolňuje a výraz ve tváři se změkčí.
Masáž odstraňuje zrohovatělou kůži, nečistoty a uvolňuje potní a mazové žlázy, pleť prokrvuje a zpevňuje. Zmírňuje projevy stárnutí a zvyšuje odolnost proti chladu a infekci.

 

Sportovní a rekondiční masáž

Sportovní a rekondiční masáž nabízí kromě udržení tělesné kondice také zlepšení celkového vzhledu a účinný boj proti fyzické a psychické únavě. Aktivně se také podílí na regeneraci pohybového aparátu po úrazech, onemocněních, či jen fyzické námaze. Výrazný je její vliv na psychiku člověka, kterou zbavuje nahromaděného napětí a důsledků stresů.

 

Královská čokoládová masáž

Luxusní čokoládová masáž je opravdovým pokušením pro všechny milovníky její nádherné vůně. Čokoláda má totiž kromě báječné chuti také výborné relaxační a regenerační účinky. Obsahuje velké množství antioxidantů, skvěle působí proti celulitidě, tonizuje a hydratuje vaši pokožku a jemné částečky kakaa se postarají o peeling. Kromě vyhlazené a mladě vypadající pokožky si z masáže odnesete i vynikající náladu, protože čokoládová masáž podporuje tvorbu hormonu štěstí a tak dosáhnete úžasného uvolnění.

 

Anticelulitidová masáž + skořicový zábal

(minimum 3 terapie po 1 hodině)

Anticelulitidová masáž se provádí postupem, kdy dochází ke stimulaci podkožní tukové struktury. Ovlivňuje se hluboký krevní oběh. Kompresní hmaty mají příznivý vliv na podkožní metabolismus a dochází poté k lepšímu vstřebávání tuků.

 

Aromaterapie + havajská masáž lomi – lomi

Havajská masáž je terapie, jejíž základy spočívají v použití speciálních havajských technik, využívajících nejen prstů a dlaní, ale i předloktí, které díky své rytmice a provedení mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Je to velice účinná a přitom maximálně relaxační masáž. Je označena za perlu mezi ostatními terapiemi. Zahrnuje masáž rukou, dekoltu, nohou zepředu i zezadu, hýždí, zad i šíje.
Jedná se o jednu z nejluxusnějších masáží.