Prohlídka Baby-friendly Pet-friendly Bike-friendly Free wifi Dotazník spokojenosti Přihlásit k newsletteru Lípa Resort - Facebook Sdílet na Twitteru Sdílet na Google Plus
Online rezervace
Přepínač jazyků Čeština
English Deutsch Polski русский

Masáže

Medová detoxikační masáž

Jedná se o osvědčenou detoxikační metodu. Medová masáž využívá výborných účinků medu (především detoxikačních a reflexních) a kompresních masérských hmatů.
Dochází tak k odstraňování starých usazenin a jedů až z hloubky tělesných tkání. Navíc přes reflexní zóny lze medovou masáží příznivě ovlivňovat i jiné orgány. Med je odpradávna zařazován jako podpůrný léčebný prostředek. Vlastnosti a léčivé účinky včelího medu znali a využívali staří číňané, arabové, egypťané, řekové, římané i jiné národy.

Aromaterapie s relaxační masáží

Terapeutické ošetření, které podporuje zdraví, ulevuje při zátěži a stresu, posiluje imunitu organizmu a harmonizuje tělesné a duševní pochody. Využívá vlastností přírodních éterických olejů (silic) a působí jak preventivně, tak při akutních stavech. Jsou známy dva způsoby, jak éterické oleje (silice) ovlivňují lidský organizmus: inhalace a masáže.
Počátky využívání aromatických rostlin se datují před více než 4000 lety. Ve starověkém egyptě z nich jednoduchým způsobem (nejdříve lisováním, později již primitivní destilací) získávali vonné látky, které používali jako parfém, nebo je přidávali do vonných mastí. Masti používali nejprve faraóni a velekněží, později se rozšířily i mezi prostý lid ve formě kosmetiky, masážních olejů a léků. Éterické oleje našly své uplatnění i při léčení mentálních a fyzických poruch zdraví.

Baňková masáž

Baňková masáž je starověká čínská metoda. V západních zemích se používá hlavně k léčbě pohybového aparátu. Při baňkování přikládáme skleněné kulovité nádoby na pokožku těla. Pro zvýšení účinků přikládáme baňku buď na aktivní akupunturní bod a reflexní místa, kde ovlivňujeme správnou funkci jednotlivých orgánů a nebo na tzv. Trigger pointy (bolestivá místa).
Účinek:
Mechanický – tělo se prokrví, prokysličí, uvolní
Reflexní – obnovuje správnou funkci vnitřních orgánů, ovlivní lymfatický system – z těla se odplaví velké množství škodlivin

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je starodávná, mýtická čínská masáž, první záznamy o této masáži jsou z číny, 2000 let před n. Letopočtem.
Oproti klasické, regenerační či relaxační masáži jsme u klientů zaznamenali velice rychlé psychické uvolnění a navození relaxačního stavu. Kameny se nahřívají ve vodní lázni na teplotu 40 – 50 stupňů a poté se teplé přikládají na tělo. Současně probíhá masáž jednotlivých částí těla horkým olejem a dvěma většími kameny, které se drží v dlani

Masáž obličeje a krku

Na obličeji máme ohromné množství nervových receptorů. Masáž obličeje tedy ovlivňuje nejen nervový systém, ale i celé tělo.
Na rozdíl od jiných částí těla jsou svaly v obličeji připojené do kůže. Náš obličej odráží nálady a emoce. Stres a napětí může mít na náš vzhled ničivý dopad, svaly se napínají, což způsobuje tvrdý výraz. Masáž toto napětí uvolňuje a výraz ve tváři se změkčí.
Masáž odstraňuje zrohovatělou kůži, nečistoty a uvolňuje potní a mazové žlázy, pleť prokrvuje a zpevňuje. Zmírňuje projevy stárnutí a zvyšuje odolnost proti chladu a infekci.

Sportovní a rekondiční masáž

Sportovní a rekondiční masáž nabízí kromě udržení tělesné kondice také zlepšení celkového vzhledu a účinný boj proti fyzické a psychické únavě. Aktivně se také podílí na regeneraci pohybového aparátu po úrazech, onemocněních, či jen fyzické námaze. Výrazný je její vliv na psychiku člověka, kterou zbavuje nahromaděného napětí a důsledků stresů.

Královská čokoládová masáž

Luxusní čokoládová masáž je opravdovým pokušením pro všechny milovníky její nádherné vůně. Čokoláda má totiž kromě báječné chuti také výborné relaxační a regenerační účinky. Obsahuje velké množství antioxidantů, skvěle působí proti celulitidě, tonizuje a hydratuje vaši pokožku a jemné částečky kakaa se postarají o peeling. Kromě vyhlazené a mladě vypadající pokožky si z masáže odnesete i vynikající náladu, protože čokoládová masáž podporuje tvorbu hormonu štěstí a tak dosáhnete úžasného uvolnění.

Anticelulitidová masáž + skořicový zábal

(minimum 3 terapie po 1 hodině)

Anticelulitidová masáž se provádí postupem, kdy dochází ke stimulaci podkožní tukové struktury. Ovlivňuje se hluboký krevní oběh. Kompresní hmaty mají příznivý vliv na podkožní metabolismus a dochází poté k lepšímu vstřebávání tuků.

Aromaterapie + havajská masáž lomi – lomi

Havajská masáž je terapie, jejíž základy spočívají v použití speciálních havajských technik, využívajících nejen prstů a dlaní, ale i předloktí, které díky své rytmice a provedení mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Je to velice účinná a přitom maximálně relaxační masáž. Je označena za perlu mezi ostatními terapiemi. Zahrnuje masáž rukou, dekoltu, nohou zepředu i zezadu, hýždí, zad i šíje.
Jedná se o jednu z nejluxusnějších masáží.