Prohlídka Baby-friendly Bike-friendly Free wifi Dotazník spokojenosti Přihlásit k newsletteru Lípa Resort - Facebook Sdílet na Twitteru Sdílet na Google Plus
Online rezervace
Přepínač jazyků Čeština
English Deutsch Polski русский

Nedotčená příroda

Co odlišuje jedno místo od druhého? Je to hlavně přírodní prostředí, které dává místu jeho nejzákladnější charakteristiky. V případě Krásné Lípy je to voda, vzduch a skály, bezesporu ve světě unikátní. Respekt k přírodě, ke kulturnímu dědictví. Sebejistota její konstrukční koncepce. V paměti zůstává role řemesla jako pozadí k přírodě. Harmonie bytostně otisknutá do duše krajiny.

Krásná Lípa je prozatím naším nejlépe střeženým tajemstvím. Místo, které je zcela odlišné od rušných turistických center českých hor a údolí. Místo se svým osobitým kouzlem, jež můžete nejen pozorovat, ale také se ho dotýkat a cítit jej. Místo, které zapojí všechny Vaše smysly. Místo považované za jednu z nejfotogeničtějších oblastí u nás. Najdete zde duch místa rozšířený o více než vizuální vjem. Může být osvěžující. Uklidňující. Ten způsob, jak genia loci celé krajiny vidět. Vodu, vzduch, les a skály. Rozmanitost barev a odstínů.

Krásná Lípa je branou do Českého Švýcarska, nejmladšího z našich národních parků, ale zároveň leží na pomezí tajemných Lužických hor. České Švýcarsko je unikátní skalní město, historicky vzniklé před mnoha miliony let. Váže se na něj rozmanitost rostlin a živočichů. Ohromující skalní hřbety, kaňony, pískovcové věže a stolové hory strmící nad nedohledným mořem lesů.

Lužické hory zase na první pohled skrývají své kouzlo a působí skromně a nenápadně. Nebývalá pestrost kvetoucích luk, vůně borovic, vzrostlé buky, čedičové varhany, severská atmosféra zimy, ručně malované kachlíčky v řeznictví, vyhlášený kozí sýr, pálenka z jeřabin. Zastavte se a ochutnejte všechno, co Vám zdejší kraj nabízí.